ATALANTA RAZBILA VALENCIJU NA SAN SIRU; Totenham poražen
907

LIGA PRVAKA

0

Atalanta je u odličnoj prvoj utakmici osmine finala Lige prvaka pobijedila Valenciju 4:1 i napravila veliki korak prema četvrtfinalu.

Igrao se 16. minut kada je Papu Gomez prošao po strani i centrirao, a loptu je u gol sproveo Hans Hateboer uz nedovoljno dobru intervenciju domaćeg golmana.

Sjajni Josip Iličić je u samom finišu prvog dijela postigao novi gol za svoj tim, tako da je Atalanta na odmoru imala dva gola prednosti.

I u nastavku Bergamezi su bili efikasni. Prvo je Remo Freuler divno pogodio u 57. minuti, da bi Hateboer samo pet minuta kasnije pogodio drugi put večeras.

Kakvu takvu nadu gostima vratio je Denis Cheryshev golom iz 66. minute, neposredno nakon što je ušao u igru, što je bio i konačan rezultat.

RB Leipzig je upisao veliki trijumf rezultatom 1:0 na gostovanju Tottenhamu i tako ostvario značajnu prednost pred revanš.