08. 02. 2020 - 18:45
Italijan preporodio engleski klub: Samo je Liverpool osvojio...
907
Shares
Italijan preporodio engleski klub: Samo je Liverpool osvojio više bodova

ANČELOTI KAO SPASILAC

Italijan preporodio engleski klub: Samo je Liverpool osvojio više bodova

08. 02. 2020 - 18:45
0
Shares

Fudbaleri Evertona savladali su Kristal palas sa 3:1 u 26. kolu engleske Premijer lige. Ekipa iz Liverpula, koju je krajem decembra preuzeo Karlo Ančeloti (Carlo Ancelotti), igra sjajno u ovoj godini i nalazi se na samo bod od petog mjesta, koje vodi u Evropu iduće sezone.

Slavni italijanski trener promoviran je 21. decembra kao novi šef struke i od tada ekipa Evertona ima učinak od pet pobjeda, dva remija i jednog poraza. Samo je njihov gradski rival Liverpul, aktuelni prvak Evrope i uvjerljivi lider na tabeli Premijer lige, osvojio više bodova u tom periodu.

Strijelci za "Karamele" protiv Palasa bili su Bernard, Rišarlison (Richarlison) i Dominik Kalvert-Luin (Dominic Calvert-Lewin), a za goste Kristijan Benteke (Christian).

Everton se nakon ove pobjede nalazi na sedmom mjestu Premijer lige sa 36 bodova, dok je Kristal palas na 14. poziciji sa 30 bodova. 

Učitaj još novosti