Chelsea preko Hulla do osmine finala FA Kupa
907

0

Batshuayi i Tomori donijeli trijumf Plavcima
Hull je na svom stadionu večeras ugostio Chelsea u meču 1/16 finala FA Kupa.

Gosti iz Londona su bili bolji, pa su pobjedom od 1:2 došli do osmine finala pomenutog takmičenja. Bila je ovo zadnja utakmica današnjeg programa u FA Kupu.

Na prvi gol se čekalo svega šest minuta, a onda je uz dosta sreće lopta došla do Batshuayija koji je, uz pomoć jednog defanzivca Hulla od kojeg se lopta odbila, pogodio za 0:1.
Nakon ovog gola su obje ekipe imala nekoliko izglednih siutacija, ali do odlaska na odmor promjene rezultata nije bilo.

Pokušavao je Hull stići do poravnanja u drugom dijelu, ali nije uspio, dok je Chelsea u 64. minuti stigao do 0:2.

chelsea

Barkley je ubacio iz slobodnjaka, a Tomori glavom spustio loptu u gol.

Chelsea je šest minuta kasnije imao priliku riješiti sve dileme oko pobjednika, ali je Pedro bio neprecizan iz odlične pozicije.

Hull sa druge strane stiže do gola. Igrala se 79. minuta kada je Gosicki uz veliku pomoć živog zida iz slobodnjaka pogodio za 1:2.

Ubrzo nakon toga je Chelsea imao sjajnu priliku, ali je udarac Gilmoura sjajno odobranio golman Hulla.

Do kraja je ostalo 1:2, pa je Chelsea proslavio plasman u osminu finala FA Kupa.
Izvor: sportsport.ba