25. 01. 2020 - 09:27
MA, OVO NIJE MOGUĆE, KAKAV VELEMAJSTOR: Pogledajte gol godine...
907
MA, OVO NIJE MOGUĆE, KAKAV VELEMAJSTOR: Pogledajte gol godine u BundesligI!Ovo ni Messi ni Ronaldo nisu radili u najboljim danima

HALAND JE ODUŠEVIO PLANETU

0

Nogometaši Borussije Dortmund sinoć su u 19. kolu Bundeslige pobijedili Köln 5:1.

Iako je u igru ušao tek u 65. minuti, prvo ime susreta opet je bio Erling Haland koji je pokazao da se savršeno uklopio u Borussijinu momčad.

borussiahaalandhakimibrandt

Nakon što je u debiju protiv Augsburga zabio hat-trick, nevjerovatni Norvežanin jučer je zabio još dva gola, a drugi je bio posebno impresivan. Haland je pravovremeno krenuo na savršenu loptu Jadona Sancha i pobjegao protivničkoj odbrani. Zaobišao je golmana, ali je otišao preširoko i lopta mu je na prvi pogled malo pobjegla prema gol aut liniji.

No, Norvežanin se brzo okrenuo i iz dosta teške situacije savršeno pogodio u gol za konačnih 5:1. To mu je bio peti gol u dva nastupa za Borussiju, a svih pet zabio je za samo 61 minutu provedenu na terenu.

1579901654153-haland-830x0

Zbog zakonskih restrikcija i TV prava portali ne smiju objavljivati videomaterijale, ali snimku gola možete pogledati OVDJE.

haland-gol-830x0

Haland je također srušio rekord Bundeslige postavši prvi igrač koji je zabio pet golova u prva dva nastupa po dolaska u ligu.