Skroman učinak Džanana Muse u šestom uzastopnom porazu Netsa
907

NBA

0

Košarkaši Bruklin netsa doživjeli su šesti poraz zaredom. Domaći Orlando medžik nadigrao je njujoršku ekipu, 101:89.

Džanan Musa imao je skroman učinak u ovom susretu. Bh. košarkaš je za skoro 14 minuta na parketu upisao 6 poena i imao jednu ukradenu loptu.

Netsi su i ovom meču pokazali velike oscilacije u igri jer su pri kraju prvog poluvremena gubili sa 16 poena razlike (52:36).

Ipak, uspjeli su se vratiti u meč pa čak i poveli početkom posljednje četvrtine (76:78). No, nakon preokreta uslijedio je prepoznatljivi pad Bruklina i novi poraz u nizu.

Orlando je do trijumfa predvodio Markel Fluc (Markelle Fultz), koji je postigao "career-high" od 25 poena. Odličan kod domaćih je bio i Nikola Vučević (11 poena, 24 skoka).

U poraženom sastavu najefikaciji bili su Džo Haris (Joe Harris) i penser Dinvidi (Spencer Dinwiddie) koji su ubacili po 16 poena.