KATALONCI UVJERLJIVI Barci pripao El Clasico i prvo mjesto na...
907
KATALONCI UVJERLJIVI Barci pripao El Clasico i prvo mjesto na tabeli

ŠPANSKA LIGA

0

Košarkaši Barcelone večeras su na domaćem terenu savladali Real s uvjerljivih 83:63. Po četvrtinama je bilo 22-5; 17-22; 23-18; 21-18.

Nakon furioznog starta utakmice košarkaši Svetislava Pešića su stigli do velike prednosti koju su očuvali do kraja utakmice. Pitanje pobjednika je faktički odlučeno u prvoj četvrtini, u kojoj su Mirotić i Delaney bili jedni od najboljih pojedinaca.

U drugoj četvrtini su Los Blancosi konsolidovali svoje redove, ali krajem prvog i početkom drugog poluvremena nisu uspjeli nadoknaditi veliki zaostatak. Ipak, krajem treće i kroz cijelu četvrtinu četvrtinu košarkaši Barçe utakmicu vraćaju na svoju stranu.

U ovoj ubjedljivoj pobjedi najefikasniji je bio Mirotić s 20, pratio ga je Delaney sa 14 dok su Kuric i Hanga dodali po 10. Kod gostiju najbolji je bio Thompkins s 13 poena. Ovom pobjedom Blaugrana je preuzela prvo mjesto tabele. I Barcelona i Real, kao i Zaragoza, imaju učinak od 12 pobjeda i tri poraza.