
Muška rukometna reprezentacija Bosne i Hercegovine okupila se u ponedjeljak na Ilidži, gdje će obaviti prvi dio priprema za historijski nastup na Evropskom prvenstvu, koje će od 9. do 26. januara 2020. godine biti održano u Švedskoj, Norveškoj i Austriji.
Najbolje bh. rukometaše na EP očekuje nastup u izuzetno teškoj D-grupi sa Francuskom, Portugalom i domaćinom Norveškom, sa kojim se naš tim 10. januara u Trondheimu sastaje na otvaranju prvenstva.
Kapiten reprezentacije Mirsad Terzić kazao da igrači ne zaslužuju sažaljenje te da je to jedna pozitivna grupa "koja je sretna što je dobro odradila svoj posao".
"Mogu reći da mi svoj posao na terenu odrađujemo korektno. Bez obzira na uslove uvijek smo sa zadovoljstvom dolazili na okupljanja i za reprezentaciju pružali maksimalne igre. Među nama igračima u svakom pogledu vlada dobra atmosfera, a posebno zato što smo došli do ovakvog uspjeha kao što je nastup na EP, nakon toliko godina. Okupili smo se jučer, još nismo kompletni. Odradit ćemo maksimalno ovaj dio priprema da bismo u Norveškoj bili što spremniji", kazao je Terzić.
U osvrtu na protivnike u D-grupi, Terzić je naglasio da su Norveška i Francuska ekipe koje na prvenstvu računaju na medalje te da će s velikim respektom igrati s njima, ako i Portugalom.
"Znamo kako oni razmišljaju, nikome nije svejedno igrati protiv jedne BiH, svi znaju kakve mi imamo igrače, koji već godinama imaju svoj status u velikim klubovima. Kad igraju protiv nas znam da i oni imaju veliki respekt. Izaći ćemo na teren i dati maksimum, vidjet ćemo da li će to biti dovoljno", kazao je Terzić.
Reprezentacija BiH na Ilidži će se pripremati do Nove godine i trenirat će dva puta dnevno. U drugoj fazi, 2. januara, putuje u Poreč. Tokom petodnevnih priprema učestvovat će na mini-turniru sa selekcijama Hrvatske i Katara, a 8. januara iz Zagreba putuje u Norvešku.
(FENA/foto: Jasmin Hasečić)