907
LAKERSI NE ZNAJU IZGUBITI LeBron potopio Atlantu, Jokić konačno proradio

NBA

0

Košarkaši Denver Nuggetsa došli su i do treće vezane pobjede pošto su na svom parketu savladali New York Knickse sa 111:105 uz novu sjajnu partiju Nikole Jokića koji je upisao dabl-dabl.

Reprezentativac Srbije za 36 minuta provedenih u igri upisao se 25 poena, 10 skokova, uz 5 asistencija.

Nuggetsi su od starta nametnuli svoj ritam i zaigrali onako kako znaju. Tako su poslije prve dionice došli do dvocifrene prednosti koja je do poluvremena "narasla" na +16, 67:51.

U nastavku, uslijedilo je buđenje Knicksa koji su anulirali zaostatak u 3. dionici da bi u posljednjoj četvrtini Njujorčani poveli +5. Ipak, Denver se uspio vratiti u susret i doći do vrijedne pobjede.

Pored Jokića, koji je bio najefikasniji, u redovima Denvera istakao se Will Barton sa 16 poena i 9 uhvaćenih lopti, dok je Gary Harris imao 15 poena.

U redovima Knicska, Marcus Morris je zabilježio 22 poena, a Julius Randle 20 poena i 9 skokova.

U ostalim mečevima, Lakersi su slavili protiv Atlante 101:96 i upisali sedmi uzastopni, a ukupno 24. trijumf u NBA ligi. Goste su do trijumfa u Džordžiji predvodili LeBron James sa 32 poena, 13 skokova i 7 asistencija i Anthony Davis sa 27 poena i 13 skokova.

U redovima domaćih, ubjedljivo najbolji bio je Trae Young sa 30 poena, 7 asistencija i isto toliko skokova.