POSLJEDNJI FUDBALSKI MAJSTOR Igrač Rivera

IGNACIO SCOCCO

POSLJEDNJI FUDBALSKI MAJSTOR Igrač Rivera "reprizirao" čuvenu magiju Dennisa Bergkampa

0

Fudbaleri River Platea osvojili su u Kupu Argentine nakon pobjede sa 3:0 protiv Central Cordobe.

Ekipa Marcela Gallarda je nedavno možda prokockala pobjedu u Copa Libertadoresu porazom od Flamenga u posljednjih nekoliko minuta utakmice, ali se sada okitila novim trofejem.

River je poveo u 31. minuti golom Ignacija Scocca, duplirao prednost u 68. pogotkom Scoccovog imenjaka Fernandeza, da bi konačan rezultat bio postavljen u 72. minuti kada je metu pogodio Julian Alvarez.

Međutim, posebno se izdvojio jedan potez Scocca kojim je podsetio na čuvenog Holanđanina Dennisa Bergkampa.

Bergkamp je doduše u znatno težoj situaciji i protiv jačeg protivnika, Newcastlea postigao gol 2002. godine...