IZNENAĐENJE U NJEMAČKOJ Višća sa Bašakšehirom izbacio Gladbach
907

EVROPSKA LIGA

0

Fudbaleri Bašakšehira priredili su iznenađenje večeri pobijedivši Borussiju Monchengladbach sa 2:1 u Njemačkoj, čime su se plasirali u šesnaestinu finala Evropske lige, a protivnika izbacili iz daljnjeg toka takmičenja.

Nijemci su odlično počeli meč i poveli u 33. minuti preko Thurama. No, u 44. Kahveci vraća nadu gostujućoj ekipi.

U drugom velika borba na obje strane terena, veliki pritisak Turaka da pokušaju postići gol koji bi ih odveo dalje, što se i desilo u 90. minuti, kada je nakon jedne gužve u šesnaestercu najsnalažljiviji bio Crivelli.

Bašakšehir je tako iskoristio i remi Rome protiv Wolfsbergera pa u narednu fazu ide sa prvog mjesta sa 10 bodova.

Vučica je remizirala 2:2 sa Austrijancima, uz pogodak i izboreni penal Edina Džeke, no sa ovim ishodom su izborili prolaz sa 9 bodova.

Gladbach je završio sa 8, a Wolfsberger sa 4.