907
SLOVENAC JE NEZAUSTAVLJIV Fenomenalni Dončić dostigao Jordana, historija je ispisana: Ovakvo nešto NBA ne pamti!

SJAJAN JE BIO I BOBI MARJANOVIĆ

0

Srspki košarkaš Boban Marjanović i reprezentativac Slovenije Luka Dončić odigrali su odlično u pobjedi Dalasa nad Nju Orleansom od 130:84.

Marjanović je prvi put ove sezone imao dabl dabl učinak od 15 poena i 16 skokova za 23 minuta na parketu tokom kojih je imao i po dvije asistencije i blokade.

marjanovic

Dončić je sa druge strane imao 26 poena uz šest skokova i devet asistencija za nešto više od 21 minut na parketu.

Od samom starta Dalas je krenuo dobro i već na kraju prve četvrtine imali su prednost od tri poena (31:28) koja je na poluvremenu porasla na plus 12 - (64:52).

Ključna je bila treća četvrtina u kojoj su Maveriksi bukvalno razbili otpor rivala dobivši taj dio sa čak 40:14.

doncic

Poslije toga, bilo je samo pitanje sa kojom rezlikom će Dalas pobijediti, na kraju bilo je čak 46 poena prednosti.

Dončić je sa novih 26 poena uspio da postane prvi igrač poslije legendarnog Majkla Džordana s 18 mečeva u nizu s barem 20 poena i pet skokova uz asistenciju.

doncic

Dalasu je ovo bila 16. pobjeda uz šest poraza i trenutno je na drugoj poziciji Zapadne konferencije.