ŠOK NA ETIHADU United razbio City, već znamo prvaka Engleske?!
907

PREMIER LIGA

0

Veliki derbi grada Manchestera između Cityja i Uniteda završen je iznenađujućom pobjedom "đavola" rezultatom 2:1.

Ovim je Liverpool pobjegao aktuelnom prvaku na čak +14 pa je sve izglednije, unatoč tome što je tek decembar, kako je prvak Engleske već odlučen.

Poveli su puleni Olea Gunnara Solskjaera sa kreča, najprije je Bernardo oborio Rashforda u svom kaznenom prostoru, sudija Taylor se nije oglasio, ali je iz VAR sobe dobio informaciju da je postojao prekršaj, te je dodijelio penal za goste. Rashford je preuzeo odgovornost i pogodio za 1:0.

Nakon toga, serija prilika za mladog napadača Uniteda, najprije je promašio gol rivala iz dobre pozicije, da bi potom pogodio i prečku.

Igrao se 29. minut kada je Martial još jednom šokirao domaćina, dupli pas sa Jamesom, pronašao je prostor da uputi udarac iz kaznenog prostora "građana", odlično je to uradio, tukao je u bliži ugao i matirao Edersona za 2:0.

Uslijedila je inicijativa domaćina, ali je De Gea bio raspoložen, da bi u finišu prvog poluvremena nakon centaršuta Walkera lopta pogodila u ruku Freda u kaznenom prostoru "đavola", ali se sudija Taylor opet nije oglasio, sada nije dobio instrukciju iz VAR sobe da pokaže na bijelu tačku.

Protestovali su domaći igrači, ali uzaludno, pa se sa 2:0 u korist Uniteda otišlo na odmor.

Potpuna dominacija Cityja u nastavku, redale su se prilike pred golom Uniteda, De Gea je nastavio dobro da brani, nedostajalo je i malo sreće ekipi Pepa Guardiole.

Rijetku šansu za goste imao je Lingard sredinom drugog dijela igre, ali je Ederson odbranio njegov pokušaj.

A onda, 85. minuti, Nicolas Otamendi uvodi meč u neizvjesnu završnicu, postiže pogodak nakon kornera za 2:1.

Samo dvije minute kasnije, Mahrez šutira iz dobre pozicije, ali odlično brani De Gea.

Opsada gola "đavola" u finišu, ali su gosti izdržali, te su upisali veliki trijumf protiv gradskog rivala.