DRAMA NA ANFIELDU Teška pobjeda Liverpoola, prvak već poznat?!
907

PREMIER LIGA

0

Liverpool je na Anfieldu pobijedio Brighton sa 2:1 i povećao prednost nad prvim pratiteljem Man. Cityjem na čak +11.

Poveli su "redsi" sa 2:0 već sredinom prvog poluvremena, pa niko nije pretpostavio da ćemo u finišu utakmice gledati dramu. Igrao se 18. minut kada je Van Dijk postigao gol za 1:0, na asistenciju Alexander-Arnolda iz slobodnog udarca, da bi samo šest minuta kasnije isti dvojac ponovo stupio na scenu.

Centaršut desnog beka "redsa", ovoga puta iz kornera, nebeski skok Van Dijka i 2:0 za četu Jurgena Kloppa.

Sa 2:0 se otišlo na odmor, da bi u finišu situaciju zakuhao golman domaćih Alisson.

Brazilac je u 76. minuti zaradio direktan crveni karton, kada je nepotrebno izletio i rukom spriječio protivničkog igrača da uputi udarac ka golu, ali van svog kaznenog prostora.

Adrian je ušao, samo da bi odmah primio gol iz prekida, lukav je bio Lewis Dunk, poslao je prizemnu loptu u nebranjeni dio mreže, dok je Španac postavljao živi zid. Gol nije poništen, jer je sudija dao znak da se prekid izvede.

Drama do kraja, ali se Adrian iskupio sa par dobrih intervencija, te je ekipa Jurgena Kloppa zadržala prednost i upisala bitan trijumf.