PLANETA U ŠOKU Flamengo šampion Južne Amerike, a gubio je do 90. minute!

COPA LIBERTADORES

0

Ekipa Flamenga postala je šampion Južne Amerike.

Brazilci su večeras savladali River Plate na stadionu Municipal u Limi, iako su do 89. minute gubili 1:0.

Oba pogotka u nadoknadi vremena zabio je Gabriel Barbosa.

River je u najvećem dijelu meča bio bolji rival, rano je i poveo, već u 14. minuti golom Rafaela Borrea, koji se najbolje snašao u kaznenom prostoru rivala, poslije ventaršuta Fernandeza sa desne strane.

Flamengo je praktično bio bezopasan u većem dijelu meča, tek u 57. minuti velika prilika za brazilski tim, nekoliko udaraca je izblokirano ispred gol linije, ali poslije jdnog od tih udaraca, lopta je pogodila u ruku De la Cruza. Uslijedila je konsultacija sa VAR sobom, ali na kraju ništa od penala.

Vrijeme je prolazilo, činilo se da Flamengo nema snage da uzvrati udarac, ali onda u samom finišu Gabriel Barbosa, bivši napadač Intera, postiže dva gola za nevjerovatan preokret, golovima u 89. i 92. minuti.