907
DAVIS CUP Dubl spasio Veliku Britaniju, poznati svi parovi četvrtfinala

MADRID

0

Velika Britanija plasirala se u četvrtfinale Davis Cupa u Madridu, pošto je rezultatom 2-1 pobijedila Kazahstan.

Plasman Britaniji među osam najboljih donijeli su Jamie Murray i Neal Skupski, koji su u odlučujućem meču bili bolji od Bublika i Kukuškina.

Kyle Edmund donio je VB prednost u ovom duelu savladavši Kukuškina u dva seta – 6:3, 6:3.

Daniel Evans je ponovo imao šansu da prije dubla donese pobjedu Britancima, međutim ponovo je i omanuo. Bublik ga je savladao poslije preokreta i dubl je odlučivao ko će u četvrtfinale.

Jamie Murray i Neal Skupski bili su veliki favoriti i opravdali su ulogu. Prvi set dobili su za manje od pola sata (6:1), u drugom su se malo pomučili, ali su opet rutinski došli do pobjede – 6:1, 6:4.