907

KVALIFIKACIJE ZA EURO

0

Odigrane su preostale utakmice dana kvalifikacija za Euro.

Austrija je pobjedom protiv Sjeverne Makedonije rezultatom 2:1 osigurala odlazak na Euro. Strijelci za domaćine su bili Alaba u 7. i Lainer u 48. minuti, dok je za goste Stojanovski u 93. minuti samo ublažio poraz.

Poljska je slavila u gostima protiv Izraela rezultatom 1:2 te tako osigurala prvo mjesto u skupini i direktan plasman na Euro. Goste je u vodstvo doveo Krychowiak u 4. minuti nakon gužve iz kornera, a pobjedu je potvrdio sličnom situacijom Piatek u 54. minuti. Domaćin je do kraja susreta golom Dabbura u 88. minuti samo ublažio poraz.

Njemačka se trijumfom nad Bjelorusijom rezultatom 4:0 vratila na prvo mjesto skupine te se očekivano plasirala na Euro. Elf je u vodstvo doveo Ginter u 41. minuti, a pobjedu su potvrdili Goretzka u 49. te Kroos, u 55. i 83. minuti.

Sjeverna Irska i Nizozemska u Belfastu su podijelili bodove rezultatom 0:0. Domaćini su u 32. minuti promašili kazneni udarac te tako propustili bar na jedno kolo preskočiti Oranje na tabeli.

Hrvatska je preokretom protiv Slovačke slavila rezultatom 3:1 te tako osigurala direktan plasman na Euro.