LEBRON JE U ZONI Lakersi na čelu sa Jamesom srušili Kingse
907

NBA

0

Mada su bili izraziti favoriti, LA Lakersi su na kraju jedva savladali Sacramento Kingse - 99:97.

Prvo i drugo poluvrijeme nisu mogli biti drugačiji. Početni dio utakmice je u potpunosti pripao Kingsima koji su u jednom momentu druge četvrtine imali najveću prednost na utakmici, od 13 razlike. Na samom startu trećeg perioda tim iz Los Angelesa je preokrenuo i prednost gotovo da je imao sve vrijeme do kraja meča.

Finiš je bio itekako uzbudljiv. Nakon što je Lebron James pogodio dva bacanja na šest sekundi do kraja utakmice za rezultat koji je, ispostavili se bio konačan, Harrison Barnes je imao priliku da odvede meč u produžetak. Iskusni američki košarkaš je promašio i donio Lakersima teže nego očekivanu pobjedu.

LeBron je imao 29 poena i 11 asistencija za ekipu Lakersa, Anthony Davis 17 poena, a Kentavious Caldwell-Pope 16. U redovima Kingsa 21 poen Buddyja Hielda, 18 Bogdana Bogdanovića.