Veliki trijumf Leipziga: Nijemci došli nadomak druge faze i to...
907
Veliki trijumf Leipziga: Nijemci došli nadomak druge faze i to u Rusiji

LIGA PRVAKA

0

Leipzig je u prvom meču 4. kola u grupi G u gostima bio bolji od ruskog Zenita rezultatom 2:0.

Njemački tim je u 14. minuti zatresao mrežu domaćina, kada je Marcel Halstenberg loptu poslao u mrežu, ali je glavni sudija odlučio provjeriti pogodak VAR-om. Nakon pregleda snimka, sudija je vidio da je Christopher Nkunku prethodno igrao rukom i poništen je gol njemačkog sastava.

I u nastavku je njemački tim izgledao dosta bolje na terenu. Dobra igra Leipziga isplatila se duboko u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena, kada je kapiten Demme poslao projektil ka golu domaćina za 1:0 i gosti su na odmor otišli sa zasluženim vodstvom.

Gosti su bolje otvorili i drugi dio susreta. Redale su se prilike pred golom domaćina, a do drugog gola stigli su u 63. minuti kada je Sabitzer pogodio za konačnih 2:0.

Njemački tim tako je osvojio važna tri boda u borbi za prvo mjesto u grupi, te sada ima devet bodova, odnosno čak pet više u odnosu na ruski sastav.