02. 11. 2019 - 21:21
Prvi bundesligaški berlinski derbi otišao na stranu Uniona,...
907
Prvi bundesligaški berlinski derbi otišao na stranu Uniona, Ibišević igrao do 82. minute

BUNDESLIGA

0

Nogometaši Uniona iz Berlina u gradskom su derbiju u 10. kolu njemačkog prvenstva svladali Herthu s 1-0 (0-0).

Strijelac jedinog gola bio je Sebastian Polter iz kaznenog udarca u 90. minuti. Union je sada 13. s 10 bodova, jednim manje od 11. Herthe za koju je do 82. minute igrao naš Vedad Ibišević.

Prvak Bayern iz Muenchena ranije je danas doživio težak 1-5 (1-2) poraz na gostovanju kod bivše Kovačeve momčadi Eintrachta u Frankfurtu.

Bayern je gotovo čitav susret bio s igračem manje jer je već u 9. minuti isključen Boateng, a domaći su ubrzo poveli sa 2-0 preko Kostića (25) i Sowa (33). Do poluvremena je na 2-1 smanjio Lewandowski (37) koji je tako zabio gol i 10. kolo zaredom, ali u nastavku su Abraham (49), Hinteregger (61) i Paciencia (85) potvrdili pobjedu Eintrachta.

Bayern je sada četvrti na tabeli s 18 bodova, četiri manje od vodeće Borussije iz Moenchengladbacha, dok je Eintracht šesti s bodom manje.

Vodeći sastav lige kao gost je nadigrao Bayer iz Leverkusena sa 2-1 (2-1). Strijelci za sastav iz Moenchengladbacha bili su Wendt (18) i Thuram (42), dok je za domaće pogodio Volland (25).

Wolfsburg je izgubio s 0-3 (0-0) na gostovanju kod Borussije u Dortmundu. Goloove za domaće postigli su Hazard (52), Guerreiro (58) i Goetze (88-11m).

Wolfsburg je sada sedmi sa 17 bodova, a Dortmund drugi sa 19.