NOVAK PREGAZIO CICIPASA ZA POLUFINALE PARIZA: Trebalo mu 58...
907
NOVAK PREGAZIO CICIPASA ZA POLUFINALE PARIZA: Trebalo mu 58 minuta za trijmuf

0

Najbolji teniser svijeta Novak Đoković plasirao se u polufinale mastersa u Parizu.

Đoković je u četvrtfinalu pregazio Stefanosa Cicipasa u dva seta 6:1, 6:2. Novak se na surov način osvetio Cicipasu za nedavni poraz u Šangaju.

Srpski teniser je ušao u meč silovito i poveo sa 5:0 uz dva brejka. Mogao je Novak da ostavi rivala na nuli, jer je u šestom gemu imao tri vezane set lopte, ali je Cicipa uspio da se upiše. Ipak, u narednom Novak vrši egzekuciju i za 28 minuta osvaja prvi set.

Za drugi mu je trebalo dva minuta više. Do prvog brejka je stigao u trećem setu, a u petom još jednom oduzeo servis Cicipasu. Na kraju je odservirao u osmom gemu za meč.

Đoković je izgubio samo devet poena na svoj servis, a četiri puta je brejknuo rivala što dovoljno govori o dominaciji srpskog tenisera.

Đoković će sutra od 14 časova u polufinalu igrati protiv Bugarina Grigora Dimitrova, koji je prethodno bio bolji od Čileanca Kristijana Garina 6:2, 7:5.

Masters u Parizu igra se za nagradni fond od 5,2 miliona eura.