907
PL BIH Sarajevo protutnjalo Doboj Kaknjom, Široki slavio u hercegovačkom derbiju

IZNENAĐENJE U MOSTARU

0

U sklopu 11. kola Premijer lige BiH odigrane su dvije nedjeljne utakmice od 16 sati.

Ekipa Sarajeva prošetala se u Doboj Kaknju savladavši Mladost sa čak 3:0, a rezultat je mogao biti i ubjedljiviji.

Već u 10. minuti poveli su gosti. Milanović je odlično pogodio sa distance.

Dvadesetak minuta kasnije divovi povisuju prednost. Na asistenciju Milanovića pogađa Ahmetović. Do kraja poluvremena moglo je biti o 0:3, ali je Abdulahović odbranio penal Velkoskom.

U nastavku Mladost je pokušavala stići bar do počasnog gola, ali je još jedan završio u njihovoj mreži. Iz slobodnog udarca je pogodio Rahmanović za konačnih 0:3.

Sarajevo se trijumfom izjednačilo sa Željezničarom na prvom mjestu.

A u Mostaru iznenađenje. U hercegovačkom derbiju Široki je sa 3:1 pobijedio Zrinjski pod Bijelim brijegom sa 3:1.

Ćorić je donio prednost gostima u 17. minuti, da bi samo pet minuta kasnije Lendrić poravnao rezultat.

U nastavku se na naredni gol čekalo do 82. minute, kada Bagarić donosi novu prednost Širokom. Marić u sudijskoj nadoknadi postavlja konačan rezultat, kojim se Široki podigao na šesto mjesto na tabeli sa 14 bodova. Zrinjski je ostao četvrti sa 19.