907
MURRAY ODIGRAO NAJBOLJI MEČ OD POVRATKA Uprkos operisanom kuku herojski izdržao skoro 3 sata borbe!

ZHUHAI

0

Alex Di Minaur pobijedio je Andyja Murraya poslije velikog preokreta sa 4:6, 6:2, 6:4 i plasirao se u četvrtfinale turnira u Zhuhaiju.

Borba dva tenisera trajala je čak 2 sata i 44 minute igre, a De Minaur će se za plasman u polufinale boriti sa Bornom Ćorićem.

Iako je Murray prvi izgubio servis, uspio se vratiti, napraviti dva brejka i osvojiti prvi set. U drugom Australijanac uzvraća, dva puta oduzima servis rivalu i izjednačava na 1:1.

Dugo su se dva igrača borila u odlučujućem setu. U završnici je De Minaur konačno došao do brejka. Imao je Murray tri prilike da nadoknadi izgubljeno, ali ih nije iskoristio. Na kraju je De Minaur realizovao drugu meč loptu.

Murray je inače na ovom turniru ostvario prvu ATP pobjedu od operacije kuka savladavši u tri seta Tennysa Sandgrena.