19. 09. 2019 - 22:46
EVROPA LIGA Savršen start Rome uz pogodak i asistenciju Džeke,...
907
EVROPA LIGA Savršen start Rome uz pogodak i asistenciju Džeke, United teško, Ludogorets ponizio CSKA

GLADBACH SE OBRUKAO

0

Fudbaleri Rome odlično su započeli svoj nastup u novoj sezoni Evropa lige.

Vučica je sa 4:0 pobijedila Bašakšehir u duelu Edina Džeke i Edina Višće.

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, osim jednog gola u završnici. Junior Caicara je zatresao vlastitu mrežu za slavlje na Olimpicu.

U drugom je Roma dala gas pa u 58. povećava prednost zahvaljujući Edinu Džeki. Asistent je bio Zaniolo.

A dva igrača zamijenila su uloge u 71. kada je Džeko dodao mladom Talijanu, a ovaj lijepo postigao treći gol.

Konačnih 4:0 postavlja Justin Kluijvert u 93. minuti.

U istoj grupi velika senzacija. Borussia Monchengladbach doživila je debakl i poražena je na svom stadionu od austrijskog Wolfsbergera sa čak 4:0.

Manchester United sa minimalnih 1:0 slavio je protiv Astane na Old Traffordu, a jedini pogodak zabio je 17-godišnji Mason Greenwood u 73. minuti.

Ludo je bilo u meču Ludogoretsa i CSKA iz Moskve. Iako su Rusi vodili nakon 45 minuta, Ludogorets je rasturio nekadašnjeg učesnika Lige prvaka te na kraju sa pet golova ispratio goste.

Bešiktaš se nije proslavio u Bratislavi, gdje je sa 4:2 izgubio od Slovana.

Partizan je odigrao 2:2 sa AZ Alkmaarom u Beogradu, iako je od 27. minute imao igrača više.