HRVATI ZAPRIJETILI GUARDIOLI: Spremni su kao nikad dosad
907

0

Fudbaleri zagrebačkog Dinama na nestvaran način počeli su ovu sezonu u Ligi šampiona.

Slavili su na svom "Maksimiru" protiv Atalante, ekipe koja je kao trećeplasirana u Seriji A izborila elitno takmičenje.

I ne samo da su slavili, već su slavili sa 4:0, upisali su ubjedljiv trijumf protiv novajlije u LŠ i tako nastavili sa jako dobrim rezultatima na međunarodnoj sceni.

Nakon utakmice, prezadovoljni trener Nenad Bjelica je govorio za medije.

"Sasvim zaslužena pobjeda, postigli smo četiri gola i nismo primili nijedan. To je sjajan rezultat. Verujem u naš naporan rad, naš optimizam i pobede kao ova postavljaju obrazac po kojem želimo da igramo ubuduće", rekao je Bjelica.

bjelica

Dinamo je na čelu grupe ispred Mančester sitija, koji je u Donjecku savladao Šahtjor sa 3:0.

"Nakon ovog meča, mislim da je veoma jasno gdje je Dinamo. Na vrhu smo grupe. Igrali smo apsolutno perfektno nekih 70 minuta, dok je u drugom poluvremenu Atalanta stvorila neke prilike za postizanje gola.

Već 16 mjeseci šaljemo poruku, imamo igrače koji mogu da igraju na najvišem nivou u Evropi. Želimo tri boda u svakoj utakmici, pa tako i protiv Manchester cityja", jasan je trener "Modrih".

Dakle, Dinamo želi u nokaut fazu Lige šampiona, spremni su i da se uhvate u koštac sa jedinim od glavnih favorita za osvajanje trofeja, aktuelnim prvakom Engleske.