907
PREMIJER LIGA BIH Sarajevo rutinski protiv Zvijezde, preokret Tuzla Cityja na Pecari

TRI GOLA TUZLAKA

0

U sklopu 8. kola Premijer lige BiH večeras su odigrane posljednje dvije utakmice.

Ekipa Sarajeva je na Koševu lagano porazila Zvijezdu sa 2:0.

Krajem prvog poluvremena bordo tim je poveo. Nakon konfuzije u šesnaestercu gostiju, Mustafić sa 15-ak metara lijevom nogom trese mrežu.

U 53. minuti sve je praktično bilo gotovo. Pogodak je zabio Mersudin Ahmetović, svoj prvi u sezoni.

Sarajevo sada ima 17 bodova, prestiglo je Željezničar nakon remija "plavih" kod Veleža i poravnato je na vrhu sa Tuzla Cityjem.

A upravo je Tuzly City stiglo do velike pobjede na Pecari, gdje su sa 3:1 savladali Široki.

Iako su domaći poveli već u 12. minuti preko Matića, ekipa iz Tuzle je napravila preokret. Ubiparip je prvo pogodio u 40. sa bijele tačke, da bi početkom nastavka prednost gostima donio Husejinović. Konačnih 3:1 svojim drugim golom na meču postavlja Ubiparip, koji je sada i najbolji strijelac lige sa 6 golova.