05. 09. 2019 - 17:09
KENGURI NASTAVILI S ODLIČNIM IGRAMA Australija preko Litvanije...
907
KENGURI NASTAVILI S ODLIČNIM IGRAMA Australija preko Litvanije do prvog mjesta u grupi

MUNDOBASKET

0

Košarkaška reprezentacija Australije je pobijedila Litvaniju sa 87:82 i osvojila prvu poziciju u Grupi H.

Australija je zabilježila sve tri pobjede u prvoj fazi takmičenja i nanijela je jedini poraz Litvaniji.

Utakmica je obilovala uzbuđenjima, a praktično je riješena u posljednja dva minuta, u koja se ušlo sa rezultatom 76:76.

Australija je kontrolisala veći dio utakmice, ali je u drugom poluvremenu dozvolila Litvaniji da se razigra i da na krilima raspoloženih Marijusa Grigonisa i Lukasa Lekavičusa stigne do egala.

Upravo je Grigonis bio najefikasniji u poraženom timu sa 19 poena, Lekavičus je dodao 15, a Domantas Sabonis je upisao 12.

Ipak, krilnom centru Litvanije na dušu ide promašeni zicer u finišu utakmice, kojim je svom tim mogao da donese bolju poziciju u dramatičnoj završnici.

Na drugoj strani je fenomenalan meč odigrao Peti Mils sa 23 poena, a od svega se izdvaja trojka u posljednjem minutu, kojom je praktično riješio pitanje pobjednika utakmice.

Dabl-dabl učinak je zabilježio Eron Bejns (21 poen i 13 skokova), a dvocifreni su bili još Nik Kej (11 poena), te Metju Delavedova i Džok Lendejl sa po 10 poena.

Odlično je Australija otvorila meč, prvu četvrtinu je dobila sa 27:19, drugu sa 25:22, uz veoma dobar šut sa distance.

Litvanija je u nastavku uspjela da stigne šutere protivnika i da spriječi rafalnu paljbu, iz čega što je kao rezultat dalo manje poena za Australiju.

Izabranici selektora Dainijusa Adomaitisa su dobili obje četvrtine u drugom poluvremenu, ali to nije bilo dovoljno za kompletan preokret, pa je Australija ostala neporažena i na prvom mestu u Grupi H.