Argentinci sigurni protiv Nigerije, prve pobjede Venecuele i...
Argentinci sigurni protiv Nigerije, prve pobjede Venecuele i Tunisa

SP U KINI

0

Završene su još tri utakmice današnjeg programa na Mundobasketu.

Ubjedljiva je bila Venecuela u drugom kolu Grupe A, savladala je selekciju Obale Slonovače sa 89:71 i tako upisala prvu pobjedu na ovom šampionatu, poslije startnog poraza od Poljske.

Briljirao je Heissler Guillent sa 31 poenom i sedam asistencija, a pratio ga je Jhornan Zamora sa 14 poena. U Obali Slonovače najefikasniji je bio Abouo sa 16 poena.

U Grupi B nova pobjeda Argentine, koja je sa 94:81 savladala selekciju Nigerije.

Prvo poluvrijeme završeno je neriješenim rezultatom, 43:43, ali u trećoj četvrtini Argentinci stiču dvocifrenu prednost i do kraja su rutinski završili posao.

Iskusni Luis Scola je sa 23 poena i 10 skokova bio najbolji u pobjedničkoj ekipi, zapažen je bio i Patricio Garino sa 17. Josh Okogie je predvodio selekciju Nigerije sa 18 poena.

U Grupi C prva pobjeda Tunisa, i to nad selekcijom Irana, rezultatom 79:67, uz maestralnu partiju Salaha Mejrija, koji je meč završio sa 22 poena i 15 skokova.