GRČKA PREGAZILA CRNU GORU: A Amerikanci krenuli po po treći...
907
GRČKA PREGAZILA CRNU GORU: A Amerikanci krenuli po po treći uzastopni naslov!

SP U KINI

0

Česi usporili tempo utakmice i spriječili američke kontranapade te time izbjegli još uvjerljiviji poraz

Američka košarkaška reprezentacija krenula je po treći uzastopni naslov svjetskog prvaka svladavši Češku sa 88-67 u dvoboju 1. kola skupine E Svjetskog prvenstva, koji je odigran u Šangaju.

Česi su usporili tempo utakmice i spriječili američke kontranapade te time izbjegli još uvjerljiviji poraz. Strijelce momčadi Gregga Popovicha predvodio je Donovan Mitchell sa 16 koševa. Harrison Barnes je ubacio 14, a Kemba Walker 13 poena. Mitchell i Marcus Smart su jedini igrali više od 20 minuta. Čehe je sa 17 poena i pet asistencija predvodio Tomaš Satoransky.

U prvoj utakmici skupine Turska je sa 86-67 pobijedila Japan, a za dva dana bi Turci trebali predstavljati veću prijetnju Amerikancima, nego što su to bili Česi.

U skupini F Grčka je startala uvjerljivom 85-60 pobjedom protiv Crne Gore. Grci su u prvih 20 minuta ostavili Crnogorce na svega 16 koševa i vodili sa 42-16 na poluvremenu pa je grčki izbornik Thanasis Skourtopoulos raspodijelio minutažu na sve igrače.

Papagiannis je sa 15 koševa i devet skokova bio najbolji igrač pobjednika. Printezis je sa 16 koševa bio najbolji strijelac, a Giannis Antetokounmpo je za 16 minuta postigao 10 koševa uz osam skokova. Nikola Vučević sa 12 koševa i Petar Popović sa 11 poena bili su jedini s dvoznamenkastim učinkom u crnogorskoj reprezentaciji…