Newcastle šokirao Tottenham, Jimenez spasio Wolvese u 97. minuti
907

PREMIER LIGA

0

Danas su odigrane dvije posljednje utakmice trećeg kola engleske Premijer lige.

Newcastle je kao gost šokirao Tottenham kojem je uzeo sva tri boda u Londonu, rezultat je bio 1:0.

Imali su Spursi i više od igre tokom čitave igre, ali čovjek odluke bio je Joelinton, koji je golom krunisao odličnu akciju "svraka" u 27. minuti meča.

Uslijedila je velika ofanziva londonske ekipe koja je mogla stići i do šanse iz penala, međutim sudija Mike Dean je nakon VAR asistencije odlučio da ne dosudi kazneni udarac poslije kontakta Kanea sa jednim od defanzivaca gostiju u drugom poluvremenu.

Iznenađenje smo vidjeli i na Molineuxu, gdje je Burnley umalo osvojio čitav plijen protiv favorizovanog Wolverhamptona, koji je na kraju ipak izvukao 1:1.

Vođstvo svojoj ekipi doneo je Ashley Barnes u 13. minuti nakon asistencije McNeala, ali je spas "vukovima" stigao u posljednjim trenucima meča kada je u sedmoj minuti nadoknade vremena sa penala pogodio Raul Jimenez.