Njemačka i Turska ubjedljivi u pripremama za Mundobasket
907

SAVLADANI TUNIS, ODNOSNO PORTORIKO

0

Košarkaške reprezentacije Turske i Njemačke ostvarile su nove pobjede u pripremama za Mundobasket.

Njemačka je upisala i petu pobjedu u isto toliko pripremnih mečeva, ovoga puta protiv Tunisa rezultatom 89:70.

Nijemci su kontrolisali meč od druge četvrtine i, uprkos izgubljenoj prvoj, i pred ulazak u posljednjih deset minuta imali prednost od 18 poena.

Najbolji u pobjedničkom sastavu ovoga puta nije bio Denis Šruder, koji je imao 14 poena, jer su efikasniji od njega bili Andreas Obst sa 17 i Maksi Kliba sa 15 poena.

Sa druge strane istakao se Salah Mežri sa čak 30 poena i 13 skokova.

Problem za Nijemce je došao u vidu probleme rezervnog plejmejkera Maoda Loa, koji je morao da napusti teren tokom druge četvrtine zbog povrede zgloba.

Turci su takođe lako izašlio na kraj sa Portorikancima, koje su pobijedili rezultatom 72:64.

Turska je takođe meč riješila poslije tri dionice, kada je imala prednost od 19 poena. Portorikanci su se koliko-toliko vratili, osvojili posljednji dio igre sa 24:13, ali na kraju pretrpjeli poraz.

Čedi Osman je imao 12 poena kod Turaka, Jigit Arslan je ubacio deset, a Melih Mahmutolu je ubacio poen manje.