Domaćini bez uspjeha: Vrijedni trijumfi Slavije i Club...
907
Domaćini bez uspjeha: Vrijedni trijumfi Slavije i Club Bruggea, Ajax neporažen

LIGA PRVAKA

0

Odigrane su prve tri utakmice play-offa kvalifikacija za Ligu prvaka, a interesantno je da su čak dva tima pobijedila kao gosti.

Meč bez pogodaka, ali sa dosta uzbuđenja viđen je na Kipru gdje je APOEL remizirao sa Ajaxom.

Holanđani su dobro započeli meč da bi se sredinom poluvremena situacija okrenula, pa su Kiprani u nekoliko navrata ozbiljno zaprijetili jednom prilikom pogodivši i prečku. Holanđani su od 80. minuta igrali sa igračem manje pošto je isključen Mazraoui.

Slavija Prag je trijumfovala u Rumuniji protiv Cluja gdje je bilo 1:0. Gosti su poveli u 28. minuti golom Masopusta, a Cluj nije uspio izbjeći poraz pošto je Omrani promašio penal u 79. minuti meča.

Istim rezultatom slavio je i Club Brugge u Linzu gdje je LASK poražen golom Vanakena sa penala u 10. minuti.