17. 08. 2019 - 21:35
Gameiro od junaka do tragičara: Valencia ostala bez trijumfa...
907
Gameiro od junaka do tragičara:  Valencia ostala bez trijumfa u 101. minuti nadoknade

PRIMERA

Gameiro od junaka do tragičara: Valencia ostala bez trijumfa u 101. minuti nadoknade

0

Golom Mikela Oyarzabala iz penala u 101. minuti utakmice prvog kola španske La Lige, ekipa Real Sociedada osvojila je bod na gostovanju sa Valencijom - 1:1. Taj pogodak igrača Baskijaca je najkasniji postignut u elitnom španskom rangu u 21. vijeku.

Finiš duela na Mestalli bio je izuzetno uzbudljiv, pošto su domaći u 94. minuti imali šansu da iz jedanaesterca povedu sa 2:0 i potvrde trijumf, ali je Kevin Gameiro šutirao daleko iznad prečke.

Nekoliko minuta kasnije stigla je kazna na drugoj strani, a sudija Jesus Gil Manzano pokazao je na bijelu tačku za Sociedad zbog igranja rukom u šesnaestercu Francisa Coquelina, koji je tom prilikom dobio i drugi žuti karton.

Na taj način, može se reći da je Gameiro i tragičar ove utakmice, uprkos tome što je prethodno doveo Valenciju u vodstvo u 59. minuti, poslije asistencije Daniela Wassa.