Mesut Ozil i Sead Kolašinac nisu putovali sa ekipom Arsenala na gostovanje Newcastleu zbog vlastite sigurnosti nakon pokušaja oružanog napada na dvojicu igrača.
Menadžer Unai Emery sada je potvrdio kako će obojica biti u sastavu za meč u subotu protiv Burnleya.
"Zdravlje igrača i njihovih porodica je uvijek bio glavni prioritet. Razgovarali smo sa igračima i njihovim predstavnicima i donijeli smo odluku u skladu sa tim", poručili su iz Arsenala pred utakmicu kući sa Burnleyem.
"Treniraju sa nama od utorka. Mesut Ozil je bio malo bolestan pa nije trenirao u srijedu. Naravno da sam zadovoljan što su se vratili i što su sa nama. Oni su fokusirani na nas, na trening i na meč. Meni je fokus da budem pozitivan i da su igrači mentalno ovdje. Želim im pomoći da budu normalno sa nama, da treniraju i da razmišljaju tako da je iznad svega najvažniji fokus za svaki naredni meč", rekao je Emery.