Bayern s lakoćom do pobjede, Wolfsburgova petarda u Halleu

NJEMAČKI KUP

0

U okviru prvog kola njemačkog kupa večeras su odigrana još četiri susreta.

Minhenski Bayern je slavio sa 1:3 (0:1) protiv ekipe Energie Cottbusa.

Niko Kovač je od starta izveo jak sastav, a Bavarci su do prednosti stigli u 32. minuti, strijelac je bio Robert Lewandowski.

Sa tim rezultatom se otišlo na odmor, da bi nakon 20 minuta igre u nastavku Kingsley Coman duplirao prednost ekipe iz Munchena.

Sve je bilo jasno u 85. minuti, kada je Lewandowski upisao svoj drugi pogodak na utakmici, na asistenciju Leona Goretzke, koji je prethodno asistirao i Comanu.

Konačan rezultat postavio je Taz sa bijele tačke u trećoj minuti nadoknade.

Wolfsburg je kao gost bio bolji od Halleschera, palo je čak osam golova i crveni karton, na kraju 3:5 (3:3) za ekipu iz Bundeslige, ali tek nakon dodatnih 30 minuta igre.

Domaćin je poveo preko Drinkutha, poravnao je rezultat Weghorst u 44. minuti.

Sa 1:1 se otišlo na odmor, "vukovi" su stigli do preokreta već u 49. minuti preko Gerhardta, ali je domaćin poravnao osam minuta kasnije preko Maija.

William je u 70. minuti vratio prednosti gostima, uslijedio je crveni za Guilavoguija, gosti iz Bundeslige su ostali sa igračem manje.

Hallescher to koristi u prvoj minuti nadoknade, kada je Fetsch poravnao rezultat i odveo meč u produžetke.

Ipak, Wolfsburg već u drugoj minuti prvog produžetka stiže do prednost preko Knochea, da bi samo 120 sekundi kasnije stekli i dva gola prednosti preko Brekala.

Karlsruher je na svom terenu slavio protiv Hannovera sa 2:0, dok je Stuttgart kao gost izbacio Hansu Rostosk (0:1).