Roma nakon penala bolja od Reala, Džeko efektno pogodio
907

PRIJATELJSKI MEČ

0

Roma je na svom stadionu ugostila Real iz Madrida u prijateljskoj utakmici, nakon 90 minuta je bilo 2:2 (2:2), penali su odlučivali, nakon kojih je domaćin slavio (5:4).

Svi golovi su pali u prvom poluvremenu, poveo je Real u 16. minuti preko Marcela. Modrić je poslao loptu na lijevu stranu ka Brazilcu, ovaj se namjestio na udarac i desnom nogom matirao Lopeza za 1:0.

Roma dolazi do izjednačenja u 34. minuti, sjajan prodor Zaniola, koji potom "na tacni" loptu ostavlja Perottiju, a Argentincu nije bilo teško poravnati rezultat sa par metara.

Ipak, samo pet minuta kasnije, nakon kornera, koji je kratko izveden, Marcelo šalje loptu pred gol domaćina, Casemiro odlično skače i glavom vraća prednost "Los Blancosima".

U narednom napadu, Roma dolazi do novog izjednačenja, Under je poslao sjajnu loptu ka Džeki, a Bosanac postiže veoma efektan pogodak za 2:2.

Do kraja nije bilo promjene rezultata, pa se otišlo na izvođenje jedanaesteraca.

Kolarov je preciznim udarcem otvorio penal seriju, a i narednih sedam izvođača je pogodilo, te se u odlučujuću seriju ušlo sa 4:4.

Pogodio je Spinazzola na startu pete serije, potom je Marcelo pogodio prečku, pa je Roma slavila.