Rafa sa još jednom pobjedom u Montrealu skida Novaka sa prvog...
Rafa sa još jednom pobjedom u Montrealu skida Novaka sa prvog mjesta

ATP TRKA

0

Novak Đoković u nedjelju bi mogao izgubiti prvu poziciju u ATP trci, poslije dobrih partija Rafaela Nadala u Montrealu.

ATP pravi dva zasebna rangiranja, jedno je ATP lista, a drugo se vezuje za kalendarsku godinu i naziva se ATP trka.

Đoković je ove godine osvojio 6725 bodova u ATP trci, 500 više od prvog pratioca Rafaela Nadala, a Španac ne zaostaje mnogo za Novakom i sve bi mogao promijeniti brzo.

U slučaju da na turniru u Montrealu Nadal stigne do finala (6825 bodova) ili osvoji trofej (7225) preskočio bi Novaka na mjestu broj jedan.

Korak ga dijeli od toga, plasirao se u polufinale Rogers kupa, a za novo finale borit će se sa pobjednikom meča Roberto Bautista Agut - Gael Monfils, u drugom polufinalu snage će odmjeriti ruski teniseri Karen Hačanov i Danil Medvedev.