Nezaustavljivi Mane odveo Senegal četvrtfinale Afričkog kupa...
907
Nezaustavljivi Mane odveo Senegal četvrtfinale Afričkog kupa nacija

0

Igrači Senegala plasirali su se u četvrtfinale Afričkog kupa nacija zahvaljujući pobjedi od 1:0 (1:0) protiv Ugande u osmini finala u Kairu.

Jedini gol na utakmici postigao je Sadio Mane u 15. minuti. Isti je igrač u 61. imao priliku iz kaznenog udarca povećati prednost na 2:0, ali njegov udarac je obranio Onyango.

Senegal će u četvrtfinalu 10. srpnja igrati protiv Benina, koji je ranije u petak svladao Maroko zahvaljujući boljem izvođenju 11-eraca. Nakon 90 minuta rezultat je bio 1:1, a kako se nije mijenjao ni u 30 minuta produžetka, pristupilo se izvođenju 11-eraca u kojima je Benin bio uspješniji s 4:1.

Benin je poveo golom Adilehoua u 53. minuti, a izjednačio je En-Neysri u 75. Veliku priliku za Maroko propustio je Ziyech koji je u posljednjoj minuti sudačke nadoknade pogodio vratnicu iz kaznenog udarca.

Početkom produžetka Benin je ostao s igračem manje jer je u 97. minuti isključen Adenon, ali uspio je sačuvati mrežu i izboriti 11-erce. Prilikom izvođenja udaraca s bijele točke, sva četiri igrača Benina bila su precizna, dok je Boufal promašio vrata, a udarac En-Nesyrija je odlično obranio Allagbe.