907
Najstariji igrač u Wimbledonu od 1975. prošao u drugo kolo, Tipsarević konačno preskočio prvu prepreku

1. KOLO WIMBLEDONA

0

Iskusni srpski teniser Janko Tipsarević, u svom stilu poslije pet setova, plasirao se u drugo kolo Wimbledona pobjedom protiv Japanca Jošihita Nišioke 6:4, 6:7 (2:7), 6:2, 5:7, 6:2.

Meč je trajao skoro četiri sata, a naredni Tipsarevićev rival biće prošlogodišnji finalista Južnoafrikanac Kevin Anderson, koji je prethodno savladao Francuza Pjera-Iga Erbera 6:3, 6:4, 6:2.

Hrvatski teniser, 40-godišnji Ivo Karlović plasirao se u 2. kolo Wimbledona zahvaljujući 6-4, 6-4, 7-6 (4) pobjedi protiv Talijana Andree Arnaboldija u 1. kolu do koje je stigao za samo sat i 40 minuta.

Karlović je protiv 219. igrača svijeta odlično servirao, imao je čak 72 posto ubačenih prvih servisa te realizaciju od čak 92 posto u takvih situacijama uz 21 pogođeni as. Stoga niti ne čudi kako Arnaboldi nije uspio osigurati niti jednu "break-loptu" tijekom čitavog dvoboja.

ivokarlovic

S druge strane, Karlović je realizirao dvije od četiri prilike za oduzimanje servisa suparnika. U prvom setu jedinu "break-loptu" naš je veteran osigurao kod rezultata 4-4 i odmah ju iskoristio, dok je u drugom setu kod rezultata 3-3 stigao do 0-40 na servis Arnaboldija te realizirao treću od te tri vezane prilike za "break".

Karlović je inače najstariji igrač u singlu Wimbledona od Kena Roswella 1975. godine te je u dobi od 40 godina i 136 dana izborio drugo kolo, gdje će ga čekati Talijan Thomas Fabbian.

Wimbledon se igra za ukupni nagradni fond od 38 miliona funti.