08. 06. 2019 - 17:07
VRLO BITNA TRI BODA Hrvatska teško, ali zasluženo pobijedila Wales
907
Shares
VRLO BITNA TRI BODA Hrvatska teško, ali zasluženo pobijedila Wales

KVALIFIKACIJE ZA EURO

VRLO BITNA TRI BODA Hrvatska teško, ali zasluženo pobijedila Wales

Sport.ba
08. 06. 2019 - 17:07
0
Shares

U trećem kolu kvalifikacija za Europsko prvenstvo, Hrvatska je pobijedila Wales s 2:1. Strijelci su bili Lawrence (autogol) i Perišić, dok je za goste smanjio Brooks. Utakmica se igrala u jako teškim uvjetima uz veliku vrućinu i sparinu.

Vatreni su dobro krenuli u utakmicu, imali smo terensku inicijativu te smo od starta držali visok presing. Rezultiralo je to s nekoliko ozbiljnih dolazaka u napad, a najbliže golu bio je Perišić u 9. minuti,  oštro je tukao iskosa, otišlo je pola metra iznad gola. Minutu potom, Zicer za Wales. Harry Wilson ostao je sam ispred Livakovića i pucao s ruba 16-erca, no hrvatski čuvar mreže to brani.

Odgovor Hrvatske čekali smo dvije minute. Modrić je sjajno izbacio Brekala na krilo, njegov oštar ubačaj obrana gostiju nespretno čisti u korner iz kojeg je Perišić došao u odličnu šansu, pucao je s desetak metara, ali iznad gola. 

U 16. minuti viceprvaci svijeta dolaze u vodstvo. Perišić je ostao sam na lijevoj strani nakon briljantne lopte Modrića, oštro ubacio po zemlji, a James Alexander Lawrence je natrčao na loptu i pospremio je u vlastiti gol. Pomalo i komično...

Poslije vodstva, igra se potpuno smirila i umrtvila i do 37, minute nismo vidjeli nijedan pokušaj, vodila se žestoka borba na sredini terena. Uvjeti za igru nisu išli na ruku igračima, tako da niti nije previše čudno što nismo uživali u tečnoj i atraktivnoj igri. U spomenutoj minuti, Modrić je još jednom sjajno izbacio suigrača na lijevoj strani, ovaj puta Kramarića. Andrej je vagao i ciljao suprotne rašlje, ali otišlo je metar preko gola. Za kraj prvog dijela stigla je velika prilika za Wales. Bale je ubacio za Jamesa, on vraća natrčalom Wilsonu koji puca, Livaković uz dosta problema to kroti. 

Start drugog poluvremena bio je u potpunosti u znaku Dalićevih izabranika. Već nakon minutu igre Kovačić zabija gol, ali poništen je zbog toga što je Kramarić u ofsajdu navodno utjecao na igru. Prethodno je Brekalo sjajno probio po desnoj strani i odličnim udarcem zakuhao cijelu situaciju.

No, u sljedećem napadu stižemo do povećanja vodstva. Modrić je krenuo prema golmanu, dodao je Perišiću koji je primio loptu na lijevu stranu od gola, uklizao mu je Roberts, ali prizemnim udarcem u donji desni kut zabio je za 2:0.

Veliku šansu imao je Bale iz slobodnog udarca u 54. minuti. Lovren je napravio faul na Baleu na 18 metara i požutio je, a Bale je iz slobodnjaka gađao preko gola. Pet minuta potom, Bale iz polukontre bježi našoj obrani, puca s ruba kaznenog prostora, ali Livaković je na mjestu. 

U 68. minuti mogli su Vatreni riješiti dvoboj. Lijepo je Kramarić probio po lijevoj strani, Pašalić je bio potpuno sam u sredini, ali mu lopta nije stigla. Napadač Hoffenheima je krenuo u dribling te izgubio loptu, vrlo sebična reakcija.

Wales potom još jače preuzima inicijativu. Prvo Bale prijeti iz daljine, golman domaćih jedva odbija u korner, a onda gosti dolaze do zasluženog smanjenja. Brooks je pucao s 18 metara, lopta je okrznula Vidu i prevarila Livakovića.

Uspjeli su naši susjedi donekle smiriti utakmicu nakon primljenog gola, ali završnica utakmice nije bila za ljude slabijeg srca. Prvo u 87. minuti odlična prilika za Vatrene. Nakon fantastične lopte s očima Modrića, Kramarić prima ali punom nogom iskosa iz blizine šalje loptu kraj gola, što potvrđuje trenutni manjak golgeterske forme Zagrepčanina. Iz kontre Walesa došla je velika opasnost nakon ubačaja Balea s lijeva, lopta se obija od trave i glavom puca Wilson, ali srećom po Hrvate preko gola.

Do kraja su Vatrenu uspjeli sačuvati teško stečeno vodstvo i doći do zaslužene pobjede kojom su zasjeli na prvo mjesto s šest bodova. Kasnije večeras u našoj grupi sastaju se Azerbajdžan i Mađarska, a Hrvatska će u sljedećem nastupu gostovati kod Slovačke.

(Sport.ba)

Učitaj još novosti