24. 05. 2019 - 17:37
KAKVA NEVJEROVATNA TRKA!BIO JE SEDMI KAD JE PREUZEO ŠTAFETU: A...
907
KAKVA NEVJEROVATNA TRKA!BIO JE SEDMI KAD JE PREUZEO ŠTAFETU: A onda se događa čudo, pogledajte video!

0

Na prvenstvu u Zapadnoj Virginiji ovaj mladić je uzeo četiri zlata, a njegov podvig iz zadnje utrke je hit

Preuzeo je štafetu od kolege kao sedmi na utrci 4 X 100 metara, poput munje je pojurio pokraj svih trkača koji su imali debelu prednost ispred njega i ušao u cilj kao - pobjednik.

Zapamtite ime Sebastian Spencer jer taj je dečko mogući nasljednik Usaina Bolta i budući najbrži čovjek svijeta. Sebastian je učenik 11. razreda srednje škole Weir, talentiran je sportaš i osim atletike igra i nogomet za svoju školu.

Kao zadnji u izmjeni je nestrpljivo čekao da štafeta stigne do njega, a kada ju je preuzeo, debelo je zaostajao za konkurencijom. Ali kada je pojurio, jedan po jedan su za njim ostajali trkači, a u zadnjim je metrima uspio sustići i do tada vodećeg i pobijediti.

Time je kompletirao savršen dan na prvenstvu jer je ranije pobijedio u utrkama na 100 metara u kojoj je s vremenom 10.60 srušio rekord koji je od 2017. godine držao njegov stariji brat Donovan.