13. 05. 2019 - 08:09
Nurkićev Portland u finalu Zapada, McCollum uništio Denver...
907
Nurkićev Portland u finalu Zapada, McCollum uništio Denver uprkos još jednom dobrom izdanju Jokića

NBA PLAY-OFF

0

Sjajan meč sa nedjelje na ponedjeljak odigrali su Denver i Portland, a na kraju su gosti slavili sa 100:96 i izborili veliko finale Zapadne konferencije NBA lige. Protivnik u finalu će im biti favorizovani Golden State.

Iako su gubili 17 poena razlike u prvom poluvremenu igrači Blazersa, tima našeg Jusufa Nurkića, uspjeli su napraviti preokret i ostvariti veliki trijumf.

Nakon što je rezultat bio u seriji 3:3, Denver je imao šansu za prolaz dalje na svom parketu, ali je Portland uspio doći do zlata vrijedne pobjede i finala konferencije.

Ključni igrač gostujućeg tima bio je C. J. McCollum koji je postigao 37 poena. Presudilo je njegovih šest vezanih koševa u samom finišu susreta.

Na drugoj strani Jokić je bio najbolji s 29 poena, 13 skokova i četiri blokade, ali i samo dvije asistencije, za 42 minuta.

Srpski centar nije imao adekvatnu podršku ostalih saigrača i to je definitivno i presudilo ovaj dvoboj.