Fudbaleri Milana ostvarili su minimalnu pobjedu u Firenci gdje su savladali Fiorentinu u 36. kolu italijanske Serije A. "Rosoneri" su bolje ušli u meč od samog početka, pa su nakon prilike Susa uspjeli i da stignu do vođstva.
Igrao se 36. minut kada je Hakan Čalhanoglu odlično reagovao na centaršut Susa i glavom savladao nemoćnog Lafonta.
Od tog trenutka ekipa Vinćenca Montele se trgla i zaigrala dosta bolje, preuzela je i terensku inicijativu, a veoma dobre prilike propuštali su Murijel, Kijeza i Vlahović koji je u međuvremenu ušao u igru.
Nije to pomoglo Violi da upiše peti uzastopni poraz u svim takmičenjima, dok je pobeda Milanu omogućila da se i dalje s pravom nada da može do plasmana u Ligu šampiona dva kola pre kraja šampionata.
Pored Vlahovića, dres Fiorentine standardno je zadužio reprezentativac Srbije Nikola Milenković tokom čitavog meča.
(Sport.ba)