Gasperinijevi momci maltene obezbijedili nastup u eliti naredne sezone, u Bergamu pala Đenova sa 2:1. Gosti u opasnosti od ispadanja.
Domaći su od starta krenuli da "grizu", Kastanje postiže gol za vođstvo već u 9. minutu ali je poništen zbog ofsajda, ista situacija se desila i desetak minuta kasnije sa istim ishodom. Ovog puta je u konsultaciji sa VAR tehnologijom poništen gol za vođstvo.
Gosti su priprijetili pri kraju prvog poluvremena, Veloso je sjajno šutirao u 45. minutu ali je golman Golini odlično reagovao.
Poslije pauze smo videli efikasnu izmjenu Gasperinija. Italijan je uveo Musu Beroua na pauzi umjesto Pašalića, Atalantin omladinac to odmah koristi i postiže gol za vođstvo domaćih već u 46. minutu.
Kastanje ipak postiže gol, poslije poništenog pokušaja u prvom poluvremenu. Belgijanac se poslije sjajne akcije svoji saigrača našao jedan na jedan sa golmanom Đenove, 53. minut 2:0 za tim iz Bergama.
Đenova uspjeva da prepolovi prednost domaćih u samoj završnici meča, rezervista Goran Pandev postiže gol za 2:1 u 89. minutu.
Ivan Radovanović je odigrao svih 90 minuta za tim iz Đenove.
Na kraju je to bilo sve od "Grifona", Atalanta već u ovom kolu može da potvrdi plasman u Ligu šampiona ako Milan ne slavi u Firenci i ako Roma ne dobije Juventus.
(Sport.ba)