09. 05. 2019 - 08:37
TUGA I SUZE NA LICIMA AJAXOVIH MLADIĆA Dušan Tadić emotivno...
907
TUGA I SUZE NA LICIMA AJAXOVIH MLADIĆA Dušan Tadić emotivno slomljen nakon utakmice

LIGA ŠAMPIONA

0

Dušan Tadić nije imao sreće da se sa Ajaxom plasira u finale Lige šampiona pošto su "kopljanici" izgubili 3:2 i zbog pravila gola u gostima (prvi meč u Londonu završen 1:0 za Ajax) neće se naći 1. juna u Madridu.

ajax2

Prava šteta za dječake Erika ten Haga. Tadić je i na ovom meču prolazio odbranu Totenhema sa lakoćom i čak podjelio i asistenciju (uz dvije sjajne prilike), ali ove večeri to jednostavno nije bilo dovoljno.

ajax

Iako Tadić igra fudbal karijere što potvrđuje i činjenica da je u toku sezone postigao 34 pogotka na 53 utakmice nije mu se dalo da to kruniše u finalu sa Liverpoolom prvog juna u Madridu, već će ta čast pripasti ekipi Tottenhama.
Ajax je nadmudrio i Real i Bayern i Juventus, ali ove srijede su "stradali" od sopstvenog oružja, a to je dominantnija igra u drugom poluvremenu.

ajax3

Jednostavno, čak ni Tadić iskustvom i smirenošću nije uspio da pripremi mlađe saigrače da ne padaju u vatru i da ne prime dva pogotka u razmaku od pet minuta što je na kraju koštalo Ajax  plasmana u finale.