Sjajna utakmica u Teksasu - Houston je odbranio domaći teren
907

NBA

0

Vratila se neizvjesnost u najiščekivaniju seriju NBA doigravanja. Houston je odbranio domaći teren te pobjedom 126:121 smanjio na 2:1 u polufinalu Zapada protiv golden Statea. Utakmica je odlučena tek nakon dodatnih pet minuta, uz nevjerojatan rasplet u posljednjih 25 sekundi.

harden1

Rocketsi su veći dio utakmice imali lijepu prednost, često i dvocifrenu, da bi početkom zadnje četvrtine aktualni prvaci nadoknadili minus i ušli u neizvjesnu završnicu. 45 sekundi do kraja, Iguodala zabija tricu za +2 Warriorsa, no Harden je to anulirao, da bi napad za pobjedu uprskao Chris Paul.

U produžecima, domaćin cijelo vrijeme drži prednost, a 49 sekundi prije kraja Harden zabija tricu iz teške pozicije za 124:118. Gosti brzo odgovaraju tricom, a potom odlični Harden stavlja bacanja za 126:121. Curry je pokušao smanjiti nakon što je poslije prodora ostao potpuno sam ispod obruča, ali umjesto polaganja, pokušao je zakucati i propisno se osramotio. Blokirao ga je obruč, a u preostalih 20 sekundi Golden State neshvatljivo nije pokušao prekršajima vratit utakmicu u život, čime su ponovili istu pogrešku kao i San Antonio u nedavnom dvoboju protiv Denvera.

Harden je predvodio pobjednike s 41 poenom i 9 skokova, Gordon je dodao 30, ali uz sjajnih 7/14 za tricu. S druge strane, Durant je ubacio 46, dok je Green dodao triple-double (19p, 11s, 10a).