Za dva dana počinje ramazan, sveti mjesec u godini za sve muslimane. Ono što se najčešće veže uz ramazan je post od hrane i pića. Muslimanima je za vrijeme svetog mjeseca zabranjeno konzumiranje bilo kakvog pića i hrane od zore do zalaska sunca. A kada ste ekipa koja pokušava doći do finala Lige prvaka, takva činjenica mogla bi vas omesti u tom naumu.
![]()
Zato je Nizozemski nogometni savez odlučio odgoditi ramazan kako bi muslimani u redovima Ajaxa, Hakim Ziyech, Noussair Mazraoui i Zakaria Labyad, na visokoj fizičkoj spremi odigrali kraj sezone. Očekuje ih teška borba za naslov nizozemskog prvaka jer su trenutno bodovno izjednačeni s PSV-om na vrhu, finale nacionalnog kupa i, najvažnije, borba za Ligu prvaka gdje su u prvoj utakmici polufinala slavili u gostima protiv Tottenhama 1:0 i imaju realne šanse za finale.
"Kako god gledate na stvari, ne možete igrati finale kupa na prazan želudac u nedjelju, zatim tjedan kasnije polufinale Lige prvaka, dvije ligaške utakmice, a onda možda i finale Lige prvaka. Znamo da ova odluka možda nije u redu za ostale muslimane diljem svijeta, ali je u interesu nizozemskog nogometa, tako da bi trebali imati razumijevanja", rekao je predsjednik Nizozemskog nogometnog saveza Michael van Praag.
Novi datum ramazana za Ajaxove muslimane je 10. lipnja, tako da će Ziyech, Mazraoui i Labyad spremno odigrati kraj sezone. Posebno je za nizozemski klub bitan Ziyech koji je jedan od najzaslužnijih što je Ajax stigao tako daleko u Ligi prvaka ove sezone.
Dutch FA have moved Ramadan a month back to help Ajax players Ziyech and Mazraoui in their CL run (De speld) #fireodds pic.twitter.com/I7UbeRZE1X
— Fireodds (@fireoddsuk) 3. svibnja 2019.
(Sport.ba)
sport.ba @sport.ba