SVE JE IZVJESNIJE DA ĆE DRUGU GODINU ZAREDOM TITULA ŠAMPIONA U VITRINU:  Trijumf donio Vinisijus

KLUŽ PREOKRETOM NA KORAK OD TITULE

SVE JE IZVJESNIJE DA ĆE DRUGU GODINU ZAREDOM TITULA ŠAMPIONA U VITRINU: Trijumf donio Vinisijus

0

Preokretom koji su uspjeli da naprave u posljednjoj utakmici 7. kola plej-of faze rumunske Lige I, fudbaleri Kluža stigli su na korak od odbrane šampionske titule.

kluz600274402020140716185721

Kluž je na svom terenu savladao Vitorul rezultatom 3:1 (0:1) iako je na poluvremenu imao gol zaostatka.

Goste je u vođstvo doveo Rivaldinjo u 14. minutu, a preokret je uslijedio u nastavku. Kamora je najprije poravnao na 1:1 u 57. minutu, a trijumf Klužu donijeli su Emanuel Sulio Paulo Vinisijus.

Kluž je tako tri kola prije kraja zadržao pet bodova prednosti u odnosu na drugoplasirani FCSB, što znači da bi već i sljedećem kolu mogao da odbrani titulu ukoliko zabilježi trijumf, a nekadašnja Steaua ne savlada Krajovu.

Prošle sezone Kluž je sa bodom prednosti u odnosu na FCSB osvojio četvrtu titulu u svojoj historiji.