Fener se u velikom stilu plasirao na F4
907

EUROLIGA

0

Košarkaši istanbulskog Fenerbahčea plasirali su se na F4 Evrolige, pošto su večeras ubjedljivo trijumfovali u Kaunasu protiv Žalgirisa, rezultatom 99:82.

U četvrtfinalnoj seriji, tim Željka Obradovića je slavio sa 3:1 u pobjedama, od čega su dva trijumfa ostvarili na gostujućem terenu.

Fenerbahče se tako pridružio Real Madridu na završnom turniru koji će biti održan u Vitoriji od 17. do 19. maja.

Za razliku od prethodnog duela Žalgirisa i Fenerbahčea, koji je u većem dijelu bio ''tvrd'' i neizvjestan, ovoga puta dominacija gostiju iz Istanbula, koji su već u prvoj četvrtini (30:16 u njihovu korist) stavili rivalu do znanja šta ih čeka do kraja meča.

Žalgiris je u drugoj četvrtini uspio da smanji zaostatak, na poluvrijeme se otišlo rezultatom 49:41 za Fenerbahče, a početkom treće domaći su prišli na 52:48. Ipak, predvođeni raspoloženim Ali Muhamedom, gosti su ponovo uspjeli da se odlepe i do kraja nije bilo veće rezultatske neizvjesnosti.

Ali Muhamed je bio najefikasniji sa 25 poena u pobjedničkoj ekipi, a Marko Gudurić je upisao 11 Dvocifreni učinak imali su i Slukas sa 15 i Veseli sa 12 i Erik Grin sa 11 poena.

Dejvis sa 25 i Volters sa 18 poena bili su najbolji kod domaćina.