Sevilla s petardom ispratila Rayo Vallecano
907

PRIMERA

0

Na "Pishuani" poslije nule na poluvremenu uslijedio razmontiranje Valjadolida sa pet gola domaćina u nastavku.

Sevilja preuzela poziciju četiri makar do završetka večerašnjeg mini derbija Madrida, Valjekano zakucan za dno. Domaći tim je imao inicijativu i u prvom poluvremenu, ali je odlični Garsija golman gostiju bio na visini zadatka. U drugom poluvremenu je uslijedila prava kanonada Sevilje, domaćin je postigao čak četiri gola u rasponu od svega petnaestak minuta.

Seriju je otvorio Kvinsi Promes, Holanđanin dovodi Andalužane u prednost iz drugog puta igrao se 55. minut nastavka. Gdje je Promes počeo nastavio je mladi Munir El Hadadi, koji postiže dva gola za pet minuta.

Prvo udvostručuje prednost svog tima u 57-om minutu da bi pet minuta kasnije postigao i svoj drugi gol na utakmici za vođstvo od 3:0! U 69. minutu meča u listu strijelaca se upisuje i najbolji strijelac kluba Visam Ben Jeder, koji tako postavlja  4:0 na "Pishuanu"!

"Petardu" domaćina je krunisao rezervista Brajan Gil u 86. minutu igre.