Trener Man Uniteda Ole Gunnar Solskjaer izvinio se navijača poslije jučerašnje očajne igre i poraza od Evertona od 0:4 u Premijer ligi i rekao da igra njegove ekipe nije bila dostojna kluba.
United je izgubio šesti put u posljednjih osam utakmica u svim takmičenjima i trenutno je šesti na tabeli u Premijer ligi.
- Od prvog sudijskog zvižduka, sve je išlo naopako. Želim se izviniti navijačima. Oni su danas bili jedini koji nose naš grb i mogu hodati uzdignute glave, pošto mi ne možemo - rekao je Solskjaer.
Norvežanin je dodao da su jedino danas bili na visini zadatka.
- Poraženi smo u svakom aspektu, a jedno gdje smo pobjedili Everton, dobro ne pobjedili, ali imali smo fantastičnu podršku navijača i želim da im se izvinim zbog onoga što smo prikazali - naveo je on.
Fudbaleri Uniteda uputili su prvi šut u gol tek u 86. minutu.
- Nismo igrali. Ovo nije bilo dostojno ekipe Man Uniteda. Ovo nije dovoljno za klub, od mene do igrača, iznevjerili smo navijače, iznevjerili smo klub. Teško je opisati naš nastup, pošto je bio toliko loš. U svakom segmentu smo poraženi, nema mjesta na kome se možeš sakriti na terenu. Izvinjavamo se svima koji su povezani s klubom - rekao je Solskjaer.
U narednom kolu, u srijedu, na programu je gradski derbi protiv Cityja.
- Imamo sjajnu šansu da se iskupimo u srijedu - naveo je trener Crvenih đavola.
Upitan da li je njegovim igračima stalo, Solskjaer je odgovorio: "Morate njih da pitate".
- Ja sam ih pitao. Naravno, ako želite da igrate u ovom klubu, morate dati više. Želim da moj tim najviše radi u ligi. Bez obzira koliko si talentiran, moraš da trčiš više od drugih. Ne možeš da promjeniš cijelu ekipu. Korak po korak. Bit ću uspješan ovdje, a ima igrača koji neće biti dio toga - rekao je Solskjaer.